Hello class, v úterý 8.10. vyrážíme na první výlet, a to do pevnosti Josefov. Odjezd ze školy cca 8.00 a návrat v odpoledních hodinách. Nezapomeňte si svačinu. V + K

Český jazyk a literatura: Mluvnice – test – podstatná a přídavná jména. Sloh – charakteristika postavy (Marie Terezie). Literatura – žánry prózy. Čtení s porozuměním. Informace – Čepek, Dvořák.

Anglický jazyk: V pondělí další předpovědi počasí. Zjistíme, jaké bude počasí ve světě. Již si rozdáme nové učebnice a PS Bloggers 4.

Německý jazyk: Hallo Kinder, v tomto týdnu se znovu podíváme na přivlastňovací zájmena a nezapomeneme na odlišnosti – rod mužský, ženský, střední. Uvidíme se jen v pátek. Užijte si úterní výlet.

Matematika: Zlomky, procenta. Test – zlomky, mříž.

Informatika: Blokové programování

Dějepis: Životní styl barokní doby.

Výchova k občanství: Charakterní a bezcharakterní chování

Fyzika: Práce. V pátek testík – energie.

Chemie: V pondělí si spojíme dvě hodiny chemie, dáme laborky.

Přírodopis: Budeme pokračovat v superhrdinech. Výměna jedné hodiny za chemii, v pondělí si řekneme.

Zeměpis: Dokončíme a shrneme přírodní poměry Evropy, napíšeme si testík, tentokrát bez atlasu. Dokument.

Hudební výchova: Hra na boomwhackers.

Výtvarná výchova: Výzdoba na halloween

Tělesná výchova: florbal – vedení míčku, přihrávky, hra

Barevná hodina: Informace o pevnosti Josefov.