Týdenní plán 30.září – 4.října

Milé děti, nový měsíc přináší nového souseda. V úterý ráno si přesednete. Ve škole si každý začnete tvořit svůj lapbook o vesmíru. V měsíci říjnu začneme rozdávat čtenářské karty. Pokud přečteš knihu, vyplníš si kartu a knihu nám ukážeš ve třídě získáš 1 BOD. Za 5 bodů si budeš moc vybrat souseda na další měsíc sezení.

CO SI PŘINES

pondělíVlastivěda- PS celá strana 8. Přines i obrázek a otázku pro spolužáky.
úterýJdeme na TV ven první a druhou hodinu- opět zkusíme 100m.
test- oprava dělitelnosti třemi
středaAJ test – počasí
čtvrtektest přírodověda- uč se z PS 27/3
materiál na sestavení rakety!!!
pátekAJ test – přítomný čas průběhový (I am dancing, He/She is playing)
test – matematika- násobení

Český jazyK: Otevíráme novou kapitolu JÁ ŠKOLÁK. Dále procvičujeme skloňování podstatných jmen (7. pádů) a časování sloves. KAŽDÝ DEN BUDE JEDEN SLOUPEK NA VYJMENOVANÁ SLOVA JAKO TESTÍK.

Matematika: Hledáme obdélníková čísla a procvičujeme písemné násobení dvouciferným číslem. (325 * 48)

Anglický jazyk: Opakujeme počasí (ve středu test), průběhový čas prostý s -ing formou (v pátek test), oblečení, roční období a měsíce.

tvorba: Tvoříme obří kosmické raketoplány. Minimální velikost bude 50 cm. Přines si cokoliv lehkého, co jde použít. (pet-lahve, kelímky, krabice od mléka, sýrů apod. vše čisté.) Tvořit budeme 14 dní.

tělocvik: Jestli bude vhodné počasí, půjdeme opět ven. 1. a 2. vyuč. hodina.

Hudební výchova: Jdeme do 5.A a zpíváme s klavírem. 🙂

Vlastivěda: Nauč se názvy světadílů.

Přírodověda: Nauč se názvy planet naší Sluneční soustavy.

PRO RODIČE: Čeká nás exkurze do planetária v Hradci Králové. Ve čtvrtek 10.10. odjedeme autobusem ráno v 8:15 od školy a vrátíme se na oběd. Vyučování končí výjimečně v 14:00. V pátek jedeme do Kolína na program muzea- Gotika- a také si dáme matematický turnaj v herně deskových her. Vrátíme se v čase výuky.