týdenní plán – poslední ZÁŘÍ 23.-27. 9.

Milé děti, výlet do Prahy se vydařil. Zvládli jste vyšlápnout všechny schody Národního divadla a vidět Prahu ze střechy. Společně jsme se nasmáli v muzeu iluzí. Máme krásné neuvěřitelné fotky. Pro další týden bude důležitý krasopis- vaše hvězdné znamení má nějakou legendu, tu zjistíme. Jsi střelec nebo býk? Zjisti si to. Dalším měsíc bude naším tématem VESMÍR. Jestli máš encyklopedii nebo mapu noční oblohy, klidně přines ukázat. Budeme si povídat o sv. Václavu. Je to patron naší země.

CO SI PŘINESEŠ DO ŠKOLY

podělí
úterýČJ: PS 6/15
ČJ: pětiminutovky str.13/ 1.sloupek- vyjm. slova
Tělocvik je první dvě hodiny- venku!!!
středaMat PS: 87/ 15 kreslení do sítě
TEST- doplňovačka vyjmenovaná slova
čtvrtek: Přírodověda PS- 28/4, 29/2
pátek

Český jazyk: Krasopisný opis. Skloňování podstatných jmen ve všech pádech a časování sloves. Opakujeme y/i ve vyjmenovaných slovech.

Matematika: Dělitelnost 3 a násobilky.

Anglický jazyk: Počasí a přítomný čas průběhový.

Vlastivěda: Čteme o sv. Václavu. Zakreslíme do mapy Prahy, kde jsme chodili.

Přírodověda: Vesmír, víte jak začal? Naučíme se planety. Všichni si zjistěte, jaké jste znamení zvěrokruhu.

Hudební výchova: Nové písně o vesmíru: Kometa, Letím hledat světy a Eight planets. Ano, budeme zpívat anglicky.

Tvorba: Iluze a optické klamy. Kosmonaut na Měsíci.

Tělocvik: Změříme sprint 100m.

Informatika: Práce s tabulkou

Pro rodiče: Prosím, prohlédněte dětem hlavu, jestli nemají vešky a případně vlasy ošetřete. Děti budeme případně posílat z vyučování domů. Kdo zaplatil výlet (150,-) a nejel, bude mít peníze na kontě. Prosíme o platbu 200,- pro Spolek rodičů na účet 256 645 670/0300 (napište jméno a třídu žáka).