Týdenní plán – 9.A

Vítám vás v dalším týdnu a doufám, že deště a povodně vaše domovy dramatický nezasáhly. V pondělí ráno se sejdeme kolem půl deváté na zastávce u banky v Kolíně (příjezd busu většiny z vás), pak společně půjdeme do poradenského střediska ÚP. Do Plaňan se vracíte společně busem na oběd a odpolední výuku.

Připomínám do 20.9. platbu zářijové stokoruny v rámci spoření na ples – v hotovosti Janičce nebo mně.

Někteří mí už odevzdali přihlášku na absolventskou práci, ale zdaleka to není celá třída. Pokud potřebujete formulář vytisknout, řekněte si, není problém vytisknout ve škole.

Přeji úspěšný týden 😉

Český jazyk a literatura: Upevňování a procvičování pravopisu – zopakuj především psaní vyjmenovaných a příbuzných slov/ Úvaha – proč sis vybral/a téma své absolventské práce – na středu.. v literatuře pokračujeme ve 20. letech 20.st. – zopakuj probrané učivo – stále ne všichni mají v pořádku pomůcky a sešity na čj a vzájemným  půjčováním během hodiny se brzdí  a narušuje práce – prosím o dohled rodičů a děkuji

Anglický jazyk: Štork.: Probíráme téma zdravé a nezdravé návyky. Z gramatiky – podmínková věta.

VK: Lidské zdraví a nemoci. V úterý budeme pracovat na prezentaci/referátu týkající se vámi vybrané nemoci. Ve čtvrtek si napíšeme test na slovní zásobu – lidské tělo a orgány. A budeme opakovat podmínkovou větu.

Německý jazyk: Pokračujeme v opakování učiva.

Ruský jazyk: Procvičujeme barvy a hrajeme jazykové hry. Ve čtvrtek zkoušíme vyprávění o sobě, podle vět v sešitě.

Matematika: Zlomky, množiny. Převody jednotek.

Informatika:

Dějepis: První světová válka a průběžné opakování.

Výchova k občanství:

Fyzika: Elektrodynamika – úvod

Chemie: Opakování názvosloví

Přírodopis: Práce geologa

Zeměpis: Na chvilku se ještě vrátíme ke globalizaci, pak se budeme věnovat vyspělým a rozvojovým státům (toto téma jsme již měli v 6. ročníku, budeme na něj navazovat).

Hudební výchova: Drobné doprovody, vlastní tvorba.

Výtvarná výchova: Portrét slavných osobností

Tělesná výchova: hodiny Tv nejsou /jste na ÚP/

Člověk a svět práce:

Rozumíme penězům:

Výchova ke zdraví: Rodina-projekt

Barevná hodina: Tento týden nebude – v pondělí dopoledne jsme v Kolíně.