Hello class, příští týden by se mělo ochladit, tak doufám, že tepla už jsou za námi. Nezapomeňte si obalit učebnice a sešity.

Spolek rodičů vybírá příspěvek 200,- Kč. Částku 200,-Kč na žáka můžete zaplatit v pokladně školy u paní Trumpusové nebo převodem na účet Spolku – 256645670/0300. Do zprávy pro příjemce prosím uvádějte jméno, příjmení a třídu žáka, abychom mohli platbu přiřadit do správné třídy. Částku je nutné zaplatit do 31.12.2024. Část příspěvku se nám vrátí a společně se rozhodneme, na co ho použijeme. Moc děkuji.

Těšíme se na vás V + K

Český jazyk a literatura: Mluvnice (pondělí, čtvrtek) – opakování učiva. Slovanské jazyky. Sloh (středa) – charakteristika. Literatura (úterý, pátek) – práce s textem.

Anglický jazyk: Opakování slovní zásoby, gramatiky ze 7.ročníku. Kdo nestihl v hodině, tak v pondělí odevzdá “Instagramový profil”.

Německý jazyk: Opakování a procvičování učiva z minulého roku (slovní zásoba, gramatické jevy), rozhovory. Slovní hry.

Matematika: Opakujeme zlomky a přidáme desetinná čísla.

Informatika: Algoritmus

Dějepis: České země po třicetileté válce.

Výchova k občanství: Rodina

Fyzika: Opakování fyzikálních jednotek a jejich veličin. Začneme práci.

Chemie: Chemické složení energy drinků, bezpečnost práce v chemii

Přírodopis: Vyhynulí savci

Zeměpis: Zopakujeme učivo z minulého roku, kdy jsme hodně cestovali po světě (zeměpisné Riskuj) a poté se pomalu přesuneme do Evropy.

Hudební výchova: Opakování hudební teorie, původ hudby.

Výtvarná výchova: Pohlednice z prázdnin

Tělesná výchova: atletický trojboj /skok daleký, běh, vrh koulí/

Barevná hodina:  Zábavné hry – rozvíjení spolupráce.