Hello class, dne 24.10.je Halloweenský lampionový průvod. Letáček zasílám přílohou.

Připomínám včasné odevzdání zadaných úkolů.  Děkuji V + K

Český jazyk a literatura: Mluvnice – test (zájmena, číslovky). Diktát – viz učebnice s. 45. Sloh – charakteristika – PL (společná kontrola). Literatura – cestopisy. Informace – Folberger, Heglasová.

Anglický jazyk: Porozumění textu PS str. 9. Zopakujeme si rozdíly mezi budoucími časy.

Německý jazyk: Hallo Kinder. Znalosti slovíček k lekci Essen und Trinken si procvičíte při sestavování jídelníčku. Zopakujeme si rozdíl mezi větami “Ich mag…/Ich mag nicht…” a “Ich esse…/Ich esse nicht…”. Zahrajete si i hru “Was ist auf dem Tisch?”

Matematika: V pondělí budeme rýsovat – nezapomeňte pomůcky. Úměrnosti. Test počítání s desetinnými čísly (sčítání, odčítání, násobení, dělení)

Informatika: Tinkercad – základy modelování pro 3D tisk

Dějepis: Osvícenství.

Výchova k občanství: Smyslové vnímání

Fyzika: Výkon a účinnost. Test výpočet mechanické práce.

Chemie: Atomy versus prvky. Skládání a pokus s hořčíkem.

Přírodopis: Kytovci poslech.

Zeměpis: Začneme socioekonomickou sféru. Nezapomeňte se učit lokality na slepou mapu.

Hudební výchova: Canva – plakát na koncert oblíbeného umělce.

Výtvarná výchova: Hororové pohádky 🙂

Tělesná výchova: hrazda, přeskok

Barevná hodina: Společné příběhy.