Týdenní plán – 8A

Český jazyk a literatura: Mluvnice – test (zájmena, číslovky). Diktát – viz učebnice s. 45. Sloh – charakteristika – PL (společná kontrola). Literatura – cestopisy. Informace – Kováčová, Krupička.

Anglický jazyk: Porovnávání budoucího času – will vs going to. V pátek na toto téma bude test. Konverzační téma – sporty.

Německý jazyk: Hobbys und Freizeit.

Matematika: Tento týden se ve většině hodin budou hodit pravítka – čeká nás práce v prostředích MŘÍŽ, LINEÁRNÍ ZÁVISLOST a ZLOMKY. Budeme pracovat s učebnicí i pracovním sešitem, tak doufám, že všichni budou do hodin připraveni 🙂

Informatika: Tento týden se neuvidíme.

Dějepis: Osvícenství.

Výchova k občanství: Smyslové vnímání

Fyzika: V úterý shrneme kapitolu PRÁCE, VÝKON, ÚČINNOST řešením pracovního listu – nezapomeňte si sešity se vzorovými úlohami a případně tabulky pro dohledání potřebných vzorečků 🙂 V pátek budeme poznávat druhy mechanické energie – polohovou a pohybovou. Řekneme si něco k jejich vzájemné přeměně, abyste pochopili, proč nemůže fungovat perpetuum mobile.

Chemie: Atomy versus prvky. Skládání a pokus s hořčíkem.

Přírodopis: Kytovci poslech.

Zeměpis: Začneme socioekonomickou sféru. Nezapomeňte se učit lokality na slepou mapu.

Hudební výchova: Canva – plakát na koncert oblíbeného umělce.

Výtvarná výchova: Hororové pohádky 🙂

Tělesná výchova: Přehazovaná