Týdenní plán – 6A
Tento týden je poslední říjnový týden, který budete mít kompletní. Do středy 23.10. ještě prosím noste vyplněné hlasovací lístky do školské rady (krabice u ředitelny.)
Ve čtvrtek se koná Halloweenský lampionový průvod – více informací naleznete v letáčku v příloze.
Týden poté si zpříjemníte podzimními prázdninami a po návratu nás čeká plánované halloweenské spaní ve škole. Podrobnější informace dostane v pátek, před prázdninami.

Český jazyk a literatura: Literatura – komiks. Informace – Jurczková, Karvai. Mluvnice – podstatná jména. Diktát – viz PL. Sloh – elektronické nástroje pro práci s textem.

Anglický jazyk: Rozšiřování slovní zásoby – oblečení. Přítomný čas průběhový.

Matematika:

Dějepis: Mezopotámie.

Výchova k občanství:

Fyzika: Tento týden se ještě vrátíme k atomům a molekulám, shrneme si poznatky o nich i v souvislosti s různými skupenstvími. Naučíme se rozlišit látky krystalické a amorfní. Na páteční hodinu si přineste něco, na čem necháme přes prázdniny vznikat krystaly soli – víčko od zavařovací sklenice, od Ramy, mělkou plastovou vaničku od termixu apod. Připomínám, že byste se měli zkusit připojit do virtuální učebny přes školní gmail. Najdete tam v učebně fyziky odkazy na videa k probíranému učivu 🙂

Přírodopis:

Zeměpis:  Měsíc. Opakování – pohyby Země, v pátek testík).

Hudební výchova: Hudba pravěku

Výtvarná výchova: Barevná škála – teplé a studené barvy.
Prezentace – Maty a Luky, druhá šance – Tim a Markus.

Tělesná výchova: Přehazovaná

Člověk a svět práce: Práce na pozemku školy

Barevná hodina: Budeme si povídat o nadcházejícím státním svátku – 28.10.

Informatika:

Výchova ke zdraví: Kamarádství, láska.