Týdenní plán – 8A

Český jazyk a literatura: Mluvnice – zájmena, číslovky. Sloh – charakteristika literární postavy (Saturnin). Literatura – test (literární teorie). Čtení s porozuměním. Informace – Horák, Hrbková D. a E.

Anglický jazyk: Další cvičení budoucího času – will. Porovnání budoucích časů will vs going to. Slovíčka na téma osobní růst.

Německý jazyk: Hobbys und Freizeit.

Matematika: V pondělí dokončíme a zkontrolujeme společně pracovní list na PROCENTA (ze čtvrteční hodiny). V úterý si vaši znalost procent prověřím na známky a budeme procvičovat ÚMĚRNOSTI. Ve středu tradičně geometrická hodina v prostředí MŘÍŽ a ve čtvrtek si odpočineme u KOMBINATORIKY.

Informatika: zkusíte nanečisto bobříka informatiky, stavebnice VEX

Dějepis: Život vesničanů, šlechty a měšťanů v době Baroka.

Výchova k občanství: Všímavost a představivost, smyslové klamy

Fyzika: V úterý nás čeká první letošní laboratorní práce – URČENÍ VLASTNÍHO VÝKONU. Přípravu máme za sebou, tak doufám, že zvládnete úspěšně i realizaci 🙂 V pátek shrneme učivo o výkonu a účinnosti pracovním listem – budou se hodit kalkulačky.

Chemie: Vrhneme se na základní stavební jednotku všech látek…. ATOM. Budeme používat skládačky. Chválím Vás za Vaše nasazení při laborkách. Super práce!

Přírodopis: Další skupina savců, kytovci.

Zeměpis: Příprava na slepou mapu Evropy. Socioekonomická sféra Evropy – obyvatelstvo a hospodářství.

Hudební výchova: Test – hudba artificiální, nonartificiální, úniková hra – Zachraň všechny členy své kapely.

Výtvarná výchova: Kresba tužkou-světové památky

Tělesná výchova: Softbal