Podzim je v plném proudu a nás čeká další týden.

Český jazyk a literatura: Literatura – četba + úkoly PS. Dobrovolný úkol. Informace – Hollas, Hynková B. Mluvnice – test (slovní druhy). Podstatná jména. Sloh – práce s textem.

Anglický jazyk: skup.Lewington – Procvičování slovní zásoby na téma domácí povinnosti (práce) se slovesy have to/must a rozšiřování slovní zásoby k oblečení.

Sk: VK: V pondělí si napíšeme další pravidla s použitím modálního slovesa must/mustn´t. Zopakujeme si oblečení a doplňky. Naučíme se popisovat co máme na sobě ( I am wearing…). Ve středu ústní zkoušení z unitu 5A (10 slovíček ČJ-AJ). Zde je online procvičování, slovíčka si naposlouchejte: https://wordwall.net/play/79667/301/804

Zájemci o Skotsko nosí vyplněné přihlášky.

Matematika: Tento týden budeme pracovat v prostředích EGYPTSKÉ DĚLENÍ a DESETINNÁ ČÍSLA. Při samostatné práci na známky ověřím, jak zvládáte úlohy v prostředích MINCE a KRYCHLOVÁ TĚLESA.

Dějepis: Úvod do starověku.

Výchova k občanství: Rodina, rodinný život

Fyzika: Gravitační síla, Brownův pohyb, difúze

Přírodopis:

Zeměpis: Opakování pohybů Země, časová pásma. Měsíc.

Hudební výchova:

Výtvarná výchova:

Tělesná výchova: softbal

Člověk a svět práce: práce na školním pozemku

Barevná hodina: Společné plány. Kompromis.

Informatika: Přenos dat, šifrování

Výchova ke zdraví: Vztahy mezi lidmi, komunikace. Simulační hry.