5A, 5A

Týdenní plán 14. -18. 10. 2024

Milé děti,

minulý týden jsme zakončili výletem do planetária a do Kolína. Myslím, že se oba výlety povedly, děkuji, že jste vyjely a chválím vás za vzorné chování. Tento týden už se vracíme zpět do procesu učení ve škole.

CO SI PŘINÉST DO ŠKOLY

pondělí
úterýČJ – přines vyplněný prac. list
středaČJ – zkouším básničku
čtvrtekM – přines vyplněný prac. list
M – písemné počítání – testík
pátekČJ – slovesa – testík

Český jazyk: Opakujeme slovesa, pády, podstatná jména, vyjmenovaná slova. Řekneme si, co je podmět a přísudek, budeme vyhledávat ve větách.

Anglický jazyk: Rozloučíme se s učebnicí Happy Street, která nás provázela po dva roky. Rozdáme si nové učebnice a pracovní sešity Bloggers 1. Na začátku unitu nás čeká opakování, a to čísla 1-100, měsíce a roční období, abeceda a hláskování. Přidáme novou gramatiku, a to řadové číslovky.

matematika: násobíme dvouciferným číslem, dělitelnost

Vlastivěda: Názvy evropských pohoří, učíme se nazpaměť a ukazovat na mapě, bude nás další týden čekat testík. Ukážeme si, jak probíhají volby.

Přírodověda: Vesmír, čekají nás centra aktivit.

Hudební výchova: Poslech hudby a malování

Tělocvik: Změna, budeme mít tělocviky společně s 5.B, od jara se budeme dělit na dvě skupiny, které mají tv každá jinde, vybíjená

PRO RODIČE: Prosím prověřte doma, že umí děti vstoupit do svého e-mailu a hlavně do CLASSROOM učeben.

Ještě připomínáme Příspěvek na Spolek přátel školy 200 Kč.

28. 10. – státní svátek

29. – 30. 10. – podzimní prázdniny