Druhý říjnový týden

Milé děti, čekají nás dva dny mimo školu. Oba dny se toho mnoho naučíme. Exkurze a autobusy platíme z projektu ministerstva školství. Vám z konta každému strhneme 100,- na vstup do muzea a klubu deskových her. Žádné velké nákupy si neplánujte.

CO SI PŘINÉST DO ŠKOLY

pondělítest- vesmír – uč se z PS.
Napiš si místa, která jsi v Evropě kdy navštívil/a. Zakreslíme je do mapy.
úterýtest matematika- násobení jednociferným číslem
středatest matematika- násobení dvouciferným číslem
čtvrtekOdjezd od školy v 8:05. S sebou pití, svačinu, peníze na suvenýry. Na oběd se vracíme. Mezi 13:30 – 14:00. Nikde se na nákupy ani jídlo nestavujeme.
pátekSraz v 8:05 v hale. Oblečení vhodné do chladna – budeme hodinu v kostele sv. Bartoloměje. Potom hodinu v herně deskových her, kde nás čeká turnaj ve hře s kostkami. A drobnou výhrou pro nejlepšího hráče. Nikde se na nákupy ani jídlo nestavujeme. Na oběd jsme zpět ve škole.

Český jazyk: Čtení o planetách. Rozumíš tomu, co čteš? Otevíráme novou kapitolu – Já školák. V této kapitole jsou dvě básničky. Jednu z nich si můžeš vybrat na zkoušení. Básničku zkouším 16. 10.

Anglický jazyk: Procvičování slovní zásoby k oblečení, měsíců a průběhového času prostého .

matematika: násobíme dvouciferným číslem, slovní úlohy

Vlastivěda: Co je to poloostrov a co ostrov? Zkoumáme pouze Evropu a čteme z mapy názvy moří.

Přírodověda: V laboratoři dostanete tablety a notebooky a budete vyhledávat něco o planetách.

Hudební výchova: Tleskáme noty celé a půlové. Zpíváme společně.

Tělocvik: Má být krásně, zkusíme hřiště u školy. Ještě se rozhodneme jestli ráno s 5.A nebo déle sami.

Informatika: Práce s daty v tabulce, přihlášení do google učebny

PRO RODIČE: Prosím prověřte doma, že umí děti vstoupit do svého e-mailu a hlavně do CLASSROOM učeben. Je zde učebna PRO NEMOCNÉ. Zde začnu posílat práci, ale pouze dětem, co jsou doma a nejsou v teplotách. Dětem přijde odkaz na e-mail vždy, když jim takto práci zadám. Už je na nich, jestli si budou procvičovat. Většina takové práce jim zkontroluje chyby počítač.

Cena, kterou si vezmeme z žákovského konta je 100kč celkem za oba dva dny exkurzí. (2 x autobus a vstup do planetária)

Ještě připomínáme Příspěvek na Spolek přátel školy 200kč.