14. – 18. října

Děti, tento týden proběhnou centra aktivit- letos poprvé . Tématem bude vesmír. Pokračujete ve výrobě svého lapbooku a také se skupinou vytvoříte model Sluneční soustavy. V úterý v laboratořích poznáme princip demokracie, vyzkoušíme si volby. Změna rozvrhu: úterý budeme mít vždy TV 1. a 2. hodinu. Dále M + ČJ. Tělocvik budeme mít vždy společně všechny děti 5.tříd. Až bude jaro, budeme moci chodit holky jinam a kluci jinam (tělocvična/ umělá plocha). Přes zimu nacvičíme vybíjenou a zkusíme pozvat okolní školy na turnaj. Důvodem změny je potřeba tělocvičny pro jinou třídu. Ve středu je poslední den se nechat vyzkoušet z básničky. Vybrat si můžete jakoukoliv z kapitoly Já školák.

pondělí
úterý
středatest anglický jazyk- měsíce
poslední den na zkoušení básničky
čtvrtek
pátek

NAŠE UČIVO:

Český jazyk: Základní skladební dvojice ve větě je PODMĚT A PŘÍSUDEK. Co je věta holá? Kolik přísudků má česká věta?

Matematika: Počítáme násobilku, sčítáme.

Anglický jazyk: Procvičujeme slovní zásobu měsíců, roční období a oblečení.

Přírodověda: Vesmír. Jaké planety jsou plynné a jaké kamenné?

Vlastivěda: Učte se významná pohoří Evropy a jméno nejvyšší hory v Evropě. Zároveň se zapojíme do projektu vyšších tříd a poznáme na vlastní kůži volby. Ukážeme si prvky demokracie.

počítače:

HV: Vytleskáme si rytmus na známky. Poslechneme si Měsíční sonátu. Když jsme v tom kosmu.

Tvorba: Rakety zatím necháme na wc a tvoříme model Sluneční soustavy. Pomocí drátků, polystyrénu a balónku. NIC speciálního nemusíš nosit!

hvězdárna Hradec Králové
planetárium Hradec Králové