Ještě jednou pochvala Toníkovi,jak úžasně zvládl úkol a pro obě třídy. Organizačně zvládl pro obě devítky zaslání zkušebních velikostí mikin a také zajistil šerpy. Byla to dobrá volba plesového manažéra🙂. Nezapomeňte,kdo ještě nezaplatil….termín byl pátek. Děkuji a přeji úspěšný a pohodový týden.

Český jazyk a literatura: Tvarosloví, úvaha, práce s textem..zopakuj ze sešitu, termíny na vaše literární a filmová okénka

Anglický jazyk: skup Lewington – Podmínkové věty 2.typu, ve středu zkoušení společenských frází.

VK: Podmínková věta, testík ve středu.  Přečteme si knihu “Medicine then and now” v google učebně. Návštěva u lékaře. Stále si noste PL 2.díl.

Německý jazyk: Meine Woche  – stále procvičujeme a upevňujeme slovní zásobu. Zopakujeme časové údaje a předložky, se kterými se pojí. Práce s textem – můj týden.

Ruský jazyk: Procvičujeme slovní zásobu. K oblečení a obutí si přidáme některé další zboží, které si můžete v obchodech koupit. Budeme tvořit správné tvary shodných přívlastků.  Dozkoušíme vyprávění o sobě, zároveň připomínám možnost oprav.

Matematika: Tento týden budeme opakovat úhly a hned v pondělí společně zvládneme i přijímačkové úlohy. Jen musíme znát vlastnosti jednotlivých trojúhelníků. Připomeneme si odmocňování zlomků a desetinných čísel. Připravte si otázky ke cvičení 5 na str. 6 v PS k příkladům, kterým nerozumíte. Za domácí úkol si vyřešte v PS str. 10 cv. 5. Jedná se o čtyři samostatná zadání se stejným obrázkem. Pečlivě si přečtěte první řádek, ať víte, jaké vlastnosti dané trojúhelníky mají. V pondělí je přípravka v ENVI II v 11:50 hod. Hezký týden Hanka Ch.

Informatika: Tvorba třídního časopisu – DOKONČENÍ
Práce v Dokumentech Google

Dějepis: Vznik Československa.

Výchova k občanství:

Fyzika: Vedení elektrického proudu v polovodičích.

Chemie: Ještě zopakujeme oxidy a kyseliny a vrhneme se na organickou chemii.

Přírodopis: Minerály a horniny.

Zeměpis: Stále se budeme věnovat tématu rozvojového a vyspělého světa, problematice rozvojových zemí a chudobě.

Hudební výchova: Rytmická hodina

Výtvarná výchova:

Tělesná výchova: kondiční cvičení – kruhový trénink, korfbal

Člověk a svět práce:

Rozumíme penězům: Neviditelné peníze (bezhotovostní platby).

Výchova ke zdraví:

Barevná hodina: Spolupráce ve skupině. Hodinu vede Monika – dohodnocení