Týdenní plán – 8A

Český jazyk a literatura: Mluvnice – tvarosloví (slovní druhy, podstatná jména). Sloh – charakteristika umělecké postavy. Literatura – čtenářská gramotnost. Informace – Andrašíková.

Anglický jazyk: Slovní zásoba – počasí; gramatika s tím spojená – opakujeme z loňska – going to/ will – vyjadřování budoucnosti.

Německý jazyk: Meine Hobbys – procvičujeme a upevňujeme slovní zásobu. přivlastňovací zájmena.

Matematika: Tento týden budeme pokračovat v procvičování úloh s procenty, vrátíme se ještě i k rýsování ve čtvercové síti – dejte si do pořádku rýsovací pomůcky 🙂 Začneme řešit i úlohy na úměrnosti a možná dojde i na slibovanou trojčlenku.

Informatika: Algoritmizace interaktivně. Nezapomeňte odevzdat algoritmus – vaření čaje (odevzdáváte přes učebnu), kdo ještě neodevzdal.

Dějepis: Baroko.

Výchova k občanství: Prezentace plakátů

Fyzika: Výkon

Chemie: Konečně do plášťů a chemických brýlí. Čekají nás první laborky. Pořád se budeme pohybovat v dějinách chemie a bezpečnosti práce.

Přírodopis: Psovité šelmy a navážeme lasicovitými a medvědovitými šelmami.

Zeměpis: Pokračujeme v přírodních poměrech Evropy.

Hudební výchova: Hudba artificiální, nonartificiální.

Výtvarná výchova: Podzim- jablka a hrušky

Tělesná výchova: Sprint na 60m, nízký start

Barevná hodina: Hry na postřeh