Nový týden je před námi. Čas letí a přivítáme už říjen, první měsíc ve škole máme za sebou 😉

Platby: Spolek rodičů 200,-

Zpráva Spolku rodičů a přátel školy

Český jazyk a literatura: Literatura – četba + rozbor textu. Dobrovolný úkol. Informace – Antošová, Březina. Mluvnice – pravopisné cvičení (vyjmenovaná slova, shoda přísudku s podmětem, koncovky podstatných jmen) – bude hodnoceno. Tvarosloví – slovní druhy. Sloh – práce s textem.

Anglický jazyk: skup Lewington – Prezentace My room, rozšiřování slovní zásoby o přídavná jména a zájmena popisující pokoj, ve středu test na předložky.

VK: Ve středu si napíšeme test na předložky místa. Naučíme se přídavná jména k popisu pokoje. Popis místností na základě fotografií.

Matematika: Po rozjezdech se zlomky nás čekají opakovací úlohy s desetinnými čísly. Další prostředí, ve kterém budeme pracovat, jsou MINCE.

Dějepis: Pravěk – člověk vzpřímený.

Výchova k občanství: Státní svátky x významné dny.

Fyzika: Vzájemné působení těles. Síla.

Přírodopis: Stavba buňky

Zeměpis: Stále budeme procvičovat určování zeměpisných souřadnic. V pátek si zkusíme testík. Dále se budeme věnovat pohybům Země.

Hudební výchova: Lidová píseň

Výtvarná výchova: Podzim- jablka a hrušky

Tělesná výchova: Skok daleký

Člověk a svět práce: |Práce na pozemku školy

Barevná hodina: Opět si zkusíme pár her. Společné plány.

Informatika:

Výchova ke zdraví: Rodina.