Týdenní plán – 6A
Zdravím vás v měsíci říjnu 🙂
Zájezd do Skotska: informace jsou na bakalářích, prosím o zprávu, pokud máte zájem.
Pro rodiče: částku 200,-Kč na žáka můžete zaplatit v pokladně školy nebo převodem na účet Spolku. Částku je nutné zaplatit do 31.12.2024. Děkujeme.

Český jazyk a literatura: Literatura – četba + rozbor textu. Dobrovolný úkol. Informace – Bláhová, Bošinová. Mluvnice – pravopisné cvičení (vyjmenovaná slova, shoda přísudku s podmětem, koncovky podstatných jmen) – bude hodnoceno. Tvarosloví – slovní druhy. Sloh – práce s textem.

Anglický jazyk: Prezentace My room, rozšiřování slovní zásoby o přídavná jména a zájmena popisující pokoj, ve středu test na předložky (Lew).

Matematika:

Dějepis: Pravěk – člověk vzpřímený.

Výchova k občanství:

Fyzika: Vzájemné působení těles. Síla.

Přírodopis: Stavba buňky

Zeměpis: Stále budeme procvičovat určování zeměpisných souřadnic. V pátek si zkusíme testík. Dále se budeme věnovat pohybům Země.

Hudební výchova: Lidová píseň

Výtvarná výchova: Barvy podzimu.

Tělesná výchova: Sprint na 60m, nízký start

Člověk a svět práce: Práce na pozemku školy

Barevná hodina: Téma wellbeingu; aktivita podporující kontakt mezi spolužáky.

Informatika:

Výchova ke zdraví: Komunikace.