Velký dík patří Tondovi, který  skvěle a v termínu zařídil objednání mikin pro 9,A, a 9.B, včetně zajištění zkušebních velikostí pro obě třídy.  A rovněž pro obě třídy zařídil objednání absolventských šerp. Děkuji.

Tento týden si vyplníme příhlášku na absolventskou práci, kterou vám podepíše vedoucí práce a rodič… Minulý týden jsme si připomněli příspěvek Sdružení rodičů, platit můžete u p. Trumpusové. Ve čtvrtek nás čeká beseda s výtvarníkem – animátorem.

Český jazyk a literatura: Diktovaný text a opakování doposud probrané literární látky, Hodnocení slohové práce – proč jsem si vybral téma své absolventské práce a jak si představuji  její obsah

Anglický jazyk: skup Lewington – Opakování nemocí (ve středu test), zdravý životní styl s doporučením should/shouldn’t, podmínkové věty.

Skup. VK: Životní styl. Práce na referátu. Rozhovor – návštěva doktora. Should/shouldn´t. Podmínková věta.

Německý jazyk: Dokončíme opakování a pomalu se podíváme už na novou lekci.

Ruský jazyk: Pokračujeme ve vyprávění o sobě. Pracujeme se slovní zásobou na téma oblečení a obuv, procvičujeme ve větách.

Matematika: Tento týden budeme pokračovat s trojúhelníky a opět se posuneme o něco dále. Dále budeme pracovat v prostředí Rodina s naším známým rodokmenem. V úterý nás čekají rozdělené hodiny a zadání práce na další týden. Do úterý byste měli mít hotové zlomky z pracovního listu. V pondělí od 11:55 hod je přípravka v ENVI II. Za Dú si procvičte zlomky v PS na str. 3 cv. 3. Pěkný týden Hanka Ch.

Informatika: Tvorba třídního časopisu. Pokračování. Tvorba článků. Práce v Dokumentech Google

Dějepis: První světová válka – důsledky.

Výchova k občanství: Prezentace vašich sepsaných stížností, návrhů na obec + diskuze.

Fyzika: Vedení elektrického proudu v kovech a kapalinách.

Chemie: Ještě se chvilku zdržíme u názvosloví, oxidy a sulfidy.

Přírodopis: Poskládáme si trilobity a dinosaury.

Zeměpis: Ekonomické ukazatele. Problémy rozvojového světa.

Hudební výchova: Rytmická hodina – bonga

Výtvarná výchova: Podzim a písmo

Tělesná výchova: vrh koulí, skok daleký

Člověk a svět práce: Povolání a jejich charakteristické znaky.

Rozumíme penězům: Ochranné prvky bankovek. Výhody a nevýhody placení kartou a hotovostí. Bankovní účet a karta.

Výchova ke zdraví: Dokončení a prezentace plakátů- rodina

Barevná hodina: Aktivity vede Monika v rámci dohodnocení/ Připomenutí svátku Den státnosti/ splátky na ples