Týdenní plán – 8A

Český jazyk a literatura: Mluvnice – opakování tvarosloví. Sloh – charakteristika umělecké postavy. Literatura – práce s textem. Blíží se nám první informace! NÁPRAVY VÝJIMEČNĚ VE ČTVRTEK V 7.00

Anglický jazyk: V úterý prezentujete čtyřdenní plán výletu. Začneme novou učebnici – slovní zásoba – narozeninová oslava; gramatika – plány – going to.

Německý jazyk: Úvod do nové lekce – slovní zásoba. Stále budeme opakovat gramatické jevy (časování sloves, i modálních atd.).

Matematika: Znalosti z prostředí SCHODY a AUTOBUS prověřím pracovním listem (na známky). V pondělí vám přinesu opravené desetiminutovky na sčítání a odčítání zlomků a domluvíme se na možnostech opravy pro ty, kterým se úplně nezadařilo. Nově se budeme věnovat PROCENTŮM a MŘÍŽI.

Informatika: Tento týden se neuvidíme

Dějepis: České země po třicetileté válce.

Výchova k občanství: Dokončení a prezentace plakátů

Fyzika: Vysvětlíme si, zda nám jednoduché stroje mohou usnadnit práci – páka, nakloněná rovina, kladka. Jednoduché výpočtové úlohy na práci vás čekají i v pracovním listu na známky (máte natrénováno).

Chemie: Dějiny chemie.

Přírodopis: Řekli jste si o šelmy, tak začneme těmi psovitými.

Zeměpis: Přírodní poměry Evropy – povrch.

Hudební výchova: Původ hudby, dokončujeme prezentace.

Výtvarná výchova: Podzim a písmo

Tělesná výchova: