Krásný den, máme před sebou další týden. Věřím, že je vše v pořádku a už jste zajetí “druhostupňáci” 😉

Platba 200,- / SRPŠ

Český jazyk a literatura: Literatura – četba + práce s textem. Dobrovolný DÚ. Blíží se nám první informace! Mluvnice – jazyk a řeč. Útvary jazyka. Sloh – práce s informacemi.

Anglický jazyk: skup. Lewington – Procvičování předložek a popis pokoje.

VK: Procvičování předložek a popis pokoje. Ve středu ústní zkoušení – domácí práce (PS str. 71, unit 4D). Modální slovesa – must, have to.

Matematika: Pokračujeme v prostředích ZLOMKY a KRYCHLOVÁ TĚLESA. Připomínám, že v pondělí vybírám pracovní sešity (domácí úkol + kontrola páteční práce z hodiny). Některou z hodin si vyzkoušíme při opakování práci ve skupinách, abych viděla, jak vám to jde 🙂

Dějepis: Budeme psát první testík (rok 1751 n. l. – 18. století n. l.) a pomalu se podíváme na pravěk.

Výchova k občanství: Pranostiky, pokračujeme v práce ve skupinách.

Fyzika: Už umíme rozlišit látky a tělesa a poznali jsme řadu jejich vlastností. Vaše znalosti prověří pracovní list (poprvé na známku). Nové učivo se bude týkat atomů a molekul.

Přírodopis: Potravní vztahy

Zeměpis: Určování zeměpisných souřadnic.

Hudební výchova: Dostanete nové pracovní sešity, rytmická hodina

Výtvarná výchova: Podzim a písmo

Tělesná výchova: Sprint 60m

Člověk a svět práce: Práce na pozemku školy – rytí záhonů

Barevná hodina: Komunikační hry.

Informatika: Pokračujete v tvorbě rozvrhu hodin v canvě – posíláte stažené do úkolu v google.

Výchova ke zdraví: Rodina.