Připomínám, že hodiny přípravy na SŠ až od října/ Tzv. nápravy dys již v úterý

Český jazyk a literatura: Upevňování a procvičování pravopisu zopakuj vyjmenovaná slova/ Úvaha – proč sis vybral/a téma své AP?  – na čtvrtek / v literatuře pokračujeme ve 20. letech 20.st. – zopakuj a nezapomeň opravit přepis do prózy – ti, kteří nesplnili v hodině

Stále ne všichni mají v pořádku pomůcky a sešity na čj a vzájemným  půjčováním během hodiny se brzdí  a narušuje práce – prosím o dohled rodičů a děkuji.

Anglický jazyk: Skup. Lewington – Lidské tělo ve zdraví a nemoci, podmínkové věty.

VK:VK: Lidské zdraví a nemoci. V úterý budeme pracovat na prezentaci/referátu týkající se vámi vybrané nemoci. Ve čtvrtek si napíšeme test na slovní zásobu – lidské tělo a orgány. A budeme opakovat podmínkovou větu.

Německý jazyk: Pokračujeme v opakování učiva.

Ruský jazyk: Procvičujeme barvy a hrajeme jazykové hry. Ve čtvrtek zkoušíme vyprávění o sobě, podle vět v sešitě.

Matematika: Tento týden již budeme používat i pracovní sešity, které vám rozdám v pondělí, pokud máte uhrazená konta. Budeme dále pracovat na množinách, abychom do nich více pronikly. Proto si prostudujte domluvu na str. 8. V pondělí nám může tyto pojmy na začátku hodiny někdo osvětlit a přiblížit. V úterý nás čekají rozdělené hodiny, kde si řekneme plán přípravy na celý školní rok. Zopakujeme si vše známé o trojúhelnících.  V pondělí v 11:55 hod bude v učebně ENVI II příprava na přijímačky. Pěkný týden Hanka Ch.

Informatika:

Dějepis: První světová válka a průběžné opakování.

Výchova k občanství: Já jako občan obce

Fyzika: Elektrodynamika – úvod

Chemie: Opakování názvosloví

Přírodopis: Práce geologa

Zeměpis: Na chvilku se ještě vrátíme ke globalizaci, pak se budeme věnovat vyspělým a rozvojovým státům (toto téma jsme již měli v 6. ročníku, budeme na něj navazovat).

Hudební výchova: Rytmická hodina, bonga

Výtvarná výchova: Portrét slavných osobností

Tělesná výchova: vytrvalostní běh – nácvik

Člověk a svět práce: Jak nás vidí ostatní?

Rozumíme penězům:

Výchova ke zdraví: Rodina-projekt

Barevná hodina: 1) Okénko tř.učitelky/ 2)info Toník, Domča,Maky,Monča – mikiny atd – průběh vaší práce….3)Příprava otázek na besedu s výtvarníkem 4) Vaše postřehy,přání,připomínky