Hello class, kdo bude chodit do školních kroužků, tak prosím odevzdejte přihlášku do 20.9. do školní družiny.

Ráda bych upozornila, že i polštáře a podsedáky, které jsem zakoupila, abychom měli hezkou třídu, je školní majetek.  Nerozumím, proč jsou již vytrhané šňůrky z podsedáků a polštář je od černé fixy.  Bylo by fajn, kdyby jste třídu udržovali čistou a odpadky odhazovali do koše a ne kolem.

Děkuji V + K

Český jazyk a literatura: Mluvnice – nauka o slově. Opakování pravopisu – diktát (viz učebnice s. 44 – 45). Sloh – charakteristika. Literatura – rozbor textu. Kontrola obalené učebnice!

Anglický jazyk: Hned v pondělí si napíšeme test na budoucí čas s doplňováním will/won´t. Slibuji, že test bude  jednoduchý. Důležité je, aby jste věděli, kdy se tento čas používá, na to se také budu v testu ptát. Kdo bude chtít, může být zkoušen ústně, věty na doplňování bude číst. Tento týden budeme dokončovat lekci a učebnici. Budete procvičovat slovíčka na téma ” v informačním centru,” zaměříme se na slovíčka týkající se dopravy a nakonec budete tvořit plán čtyřdenního výletu. Vše si řekneme v pondělí.

Německý jazyk: Hallo Kinder! I v tomto týdnu budeme opakovat. Zjistíme také odpovědi na otázku Was machst du in deiner Freizeit? Čekají vás různé aktivity. Nezapomínejte učebnici+pracovní sešit+sešit.

Matematika: Stále opakujeme zlomky, desetinná čísla a procenta.

Informatika: Algoritmus

Dějepis: Dokončujeme prezentace – vládnoucí rody v Českých zemích.

Výchova k občanství: Osobnost-projekt

Fyzika: Potenciální a pohybová energie

Chemie: Bezpečnost práce v chemii

Přírodopis: Adaptace savců

Zeměpis: Evropa – základní informace.

Hudební výchova: Hudební teorie, původ hudby.

Výtvarná výchova: Prší, prší- písmo

Tělesná výchova: vytrvalostní běh – nácvik

Barevná hodina: Můj erb