Týdenní plán – 6A

Ahoj třído,
vítám vás ve třetím zářijovém týdnu. Již jste se seznámili se všemi vyučujícími a nyní se naplno pustíte do práce.  Nezapomínejte si hlídat týdenní plán a informace v něm napsané. Někteří mají z minula pár nesplněných úkolů.

Pro rodiče od spolku rodičů a přátel školy: Vážení rodiče,
částku 200,-Kč na žáka můžete zaplatit v pokladně školy nebo převodem na účet Spolku – 256645670/0300. Do zprávy pro příjemce prosím uvádějte jméno, příjmení a třídu žáka, abychom mohli platbu přiřadit do správné třídy. Částku je nutné zaplatit do 31.12.2024. Děkujeme.

Český jazyk a literatura: Pondělí – literatura (učebnice Literární výchovy + PS, sešit na literaturu) – četba + úkoly. Úterý + pátek – mluvnice (učebnice ČJ, PS1, sešit na mluvnici) – opakování pravopisu, PS1 – úvodní opakovací test. Čtvrtek – sloh (učebnice ČJ, PS1, sešit na sloh) – práce s informacemi. Kontrola obalených učebnic!

Anglický jazyk: p. uč. Štork.: Tento týden vás čekají 2 testy slovíček, rozděleno na pondělí – 4A a čtvrtek – 4B.
Budeme opakovat gramatiku – přivlastňovací zájmena, předložky určující místo.

Skup. Lewington – Opakujeme slovní zásobu k tématu dům a jeho vybavení (4.A-B), ve středu si ze slovíček napíšete test. Procvičíme zájmena.

Matematika: Oprava testu – některým test nedopadl dobře, budou mít šanci si známku opravit. Začneme ochutnávku – rozjezdy zlomky.

Dějepis: Pomocné vědy historické.

Výchova k občanství: Čas v praktickém životě člověka, měření času.

Fyzika: Vlastnosti látek.

Přírodopis: Podmínky a projevy života

Zeměpis: Tento týden se ještě podíváme do vesmíru, budeme se věnovat sluneční soustavě. Budeme pokračovat v poznávání naší planety Země.

Hudební výchova: Základní hudební pojmy

Výtvarná výchova: Půjdeme na počítače a začnete ve skupinách tvořit prezentace k vámi vybraným tématům.

Tělesná výchova:

Člověk a svět práce: Práce na pozemku školy

Barevná hodina: Dokončujeme prvky výzdoby, sdílíme informace o sobě. Aktivita ve stylu hádej kdo – otázky o paní učitelce.

Informatika: Přenos informací

Výchova ke zdraví: Rodina – funkce, vztahy, rodokmen.