Spolek rodičů vybírá příspěvek 200,- Kč. Příspěvek prosím plaťte u paní Trumpusové. Část příspěvku se nám vrátí a společně se rozhodneme, na co ho použijeme.

Český jazyk a literatura:Opakování slovní zásoby/ automatické psaní/ práce s textem Nápravy od příštího týdne tj od 16.9., příprava na SŠ od října (   a to v úterý od 7.00)

Anglický jazyk: Skup. Lewington – Opakování slovní zásoby 8.ročníku – povolání, lidské tělo a nemoci.

Skup.Kratochvílová: Opakování slovní zásoby 8.ročníku – povolání, lidské tělo a nemoci. Prezentace recenze na ubytování.

Německý jazyk: Opakování slovní zásoby, základní fráze, časování sloves.

Ruský jazyk: Opakujeme slovní zásobu, nezapomeňte si telefony. Časujeme slovesa, potřebujeme tabulku. 19.9. zkoušíme vyprávění o sobě , podle vět v sešitě.

Matematika: Tento týden si v pondělí připomeneme různé typy příkladů na rozehřátí, v úterý si ve skupinách řekneme, jakým způsobem budeme pracovat s přijímačkovými sešity a dále budeme počítat zlomky a koukneme na množiny. Doma se podívejte na cv. 6 a 7 na str. 6 v učebnici. Je to opět známé počítání se zlomky. Pěkný týden Hanka Ch.

Informatika:

Dějepis: Svět před první světovou válkou a atentát v Sarajevu.

Výchova k občanství: První opakovací testík na dělbu státní moci – vycházíme z minulé hodiny z vypracovaného pracovního listu; Občan – já jako občan obce

Fyzika: Při první hodině jsme zlehka začali dolovat v hlavách poznatky z 8. ročníku. Tentokrát si zkusíte opakovací běžecký kvíz (prý už nebude vedro, jinak z toho uděláme chodící kvíz) – podle počasí se rozhodneme, zda uvnitř nebo venku 🙂

Chemie: Celá září budeme pokračovat v opakování z 8. ročníku, pohrajeme si se stavebnicemi, tentokrát na téma atomy.

Přírodopis: Práce geologa.

Zeměpis: Globalizace v jednotlivých sférách – dopady, pozitiva, negativa.

Hudební výchova: Arteficiální hudba

Výtvarná výchova: Zátiší- tužka

Tělesná výchova: atletický trojboj /skok daleký, vrh koulí, běh/

Člověk a svět práce:

Rozumíme penězům:

Výchova ke zdraví: Rodina

Barevná hodina: Pravidla třídy a náplň barevných hodin