Týdenní plán – 9A

Ahoj všichni,

přežili jsme týden veder ve škole, přežijeme už asi všechno 🙂

Doufám, že všichni už mají v pořádku obalené učebnice i sešity, po úvodních hodinách se rozbíhá výuka. Přeji vám pohodový rozjezd 🙂

Český jazyk a literatura: Opakování slovní zásoby/ automatické psaní/ práce s textem Nápravy od příštího týdne tj od 16.9., příprava na SŠ od října

Anglický jazyk:  Opakování slovní zásoby 8.ročníku – povolání, lidské tělo a nemoci. Prezentace recenze na ubytování.
Štork.: Opakujeme slovní zásobu – nemoci a tělo.  Dále probíráme téma nemoci, lékař.

Německý jazyk: Opakování slovní zásoby, základní fráze, časování sloves.

Ruský jazyk: Opakujeme slovní zásobu, nezapomeňte si telefony. Časujeme slovesa, potřebujeme tabulku. 19.9. zkoušíme vyprávění o sobě , podle vět v sešitu.

Matematika: Pokračujeme s opakováním číselných oborů – budeme počítat s desetinnými čísly, zlomky, celými čísly i mocninami. V úterý si zadáme první sadu úloh k procvičování – začneme tématem zlomky.

Informatika:

Dějepis: Svět před první světovou válkou a atentát v Sarajevu.

Výchova k občanství: První opakovací testík na dělbu státní moci – vycházíme z minulé hodiny z vypracovaného pracovního listu; Občan – já jako občan obce

Fyzika: Při první hodině jsme zlehka začali dolovat v hlavách poznatky z 8. ročníku. Tentokrát si zkusíte opakovací běžecký kvíz (prý už nebude vedro, jinak z toho uděláme chodící kvíz) – podle počasí se rozhodneme, zda uvnitř nebo venku 🙂

Chemie: Celá září budeme pokračovat v opakování z 8. ročníku, pohrajeme si se stavebnicemi, tentokrát na téma atomy.

Přírodopis: Práce geologa.

Zeměpis: Globalizace v jednotlivých sférách – dopady, pozitiva, negativa.

Hudební výchova: Záznam hudby.

Výtvarná výchova: Zátiší- tužka

Tělesná výchova: skok vysoký

Člověk a svět práce:

Rozumíme penězům:

Výchova ke zdraví: Rodina

Barevná hodina: Vytvoříme letošní třídní pravidla. Těším se na vaše návrhy, kam investujeme naši výhru z projektu CK.