Ahoj všem, první týden ve škole máme za sebou. A pokračujeme dál.

Tento týden nás čekají společné 2 dny – kurz OSV a to ve středu a ve čtvrtek (11. – 12. 9). Vezměte si pohodlné oblečení a obuv. Vše si ještě řekneme o barevné hodině.

Český jazyk a literatura: Literatura (pondělí) – úvod do hodin literatury. S sebou – sešit na literaturu, učebnici Literární výchovy + PS Literární výchovy. Určíme si termíny vašich informací. Pravidla k informacím si nalepíte do literárního sešitu. Mluvnice (úterý, pátek) – s sebou učebnici Českého jazyka, PS 1, sešit na mluvnici. Budeme opakovat učivo 1. stupně. Sloh tento týden nebude z důvodu kurzu OSV.

Anglický jazyk: Uvidíme se jen v pondělí, kdy si rozdáme sešity a začneme opakovat slovní zásobu 5.ročníku – dům, jeho části a vybavení.

Matematika: Pokračujeme procvičováním početních operací s přirozenými čísly. Zkusíme začít s úlohami v učebnici – první kapitola se jmenuje Ochutnávka, takže začneme ochutnávat jednotlivá prostředí 🙂

Dějepis: Pomocné vědy historické.

Výchova k občanství: Člověk v rytmu času. Odhadneme délku časového úseku.

Fyzika: Látka a těleso

Přírodopis: Strunatci

Zeměpis: Tento týden si  nejdříve zahrajeme zeměpisnou hru na VESMÍR. O něm jste se již učili, pamatujete? A vesmírnému tématu se budeme ještě chvíli věnovat – postavení Země, sluneční soustava, …

Hudební výchova: Úvodní hodina, představení předmětu

Výtvarná výchova: Pohlednice z prázdnin

Tělesná výchova: Atletický trojboj

Člověk a svět práce: Práce na pozemku školy

Barevná hodina: Co nás čeká tento týden – kurz OSV.

Informatika: Odpadá – kurz OSV

Výchova ke zdraví: Rodina.