Týdenní plán 16. – 20.září

Milé děti, ve čtvrtek jedeme na školní výlet do hlavního města. Poznáme Národní divadlo uvnitř. Pamatujete na divadlo v Kolíně? Informace jste dostaly. (jsou na webu v třídních dokumentech:) Proto musím upravit rozvrh. Přírodověda bude v pátek 3.hodinu.

Protože jste v páté třídě, a protože chceme vidět svět, nemračte se na domácí úkoly. Zvládnete je levou zadní. 🙂

A také už tu jsou první testy, ale ohlášené. 🙂

PŘINES A BUĎ PŘIPRAVEN…

pondělítest matematika- sčítání a dělení (3,6)
úterýPřírodověda– test – z PS str.4 (druhy obratlovců)
+ Do laboratoře si přines baterku- jestli máš silnou.
středavlastivěda – PS str. 3/3 o tvé vesnici + 3/2a
+ test ČR a její sousedi, vyhledávání pohoří a řek na mapě ČR.
čtvrteksraz 8:00
pátekanglický jazyk- test z přítomného času prostého (I play x He/She/it plays, I go x He goes, I like x He likes, I have x He has)
český jazyk- LIST- ženské koncovky + PS str.7/18 doplň vyjmenovaná slova.
přírodověda– PS str. 28/1,2 vesmír + PS str. 3/4 + str.4/2 + str.5/6a luštění
Básnička – Kometa- Jarek Nohavica- zkouším

Čemu se budeme ve škole věnovat?

Český jazyk: Kapitola JÁ ČLOVĚK, podstatná jména a jejich ROD, ČÍSLO, PÁDY A VZORY, malinko zopakujeme vyjmenovaná slova

Matematika: Dělitelnost 3 a 6,

Anglický jazyk: Procvičíme slovíčka k počasí a přítomný čas prostý, aby páteční test dopadl co nejlépe.

Přírodověda: Vesmír- Jak to, že se střídá den a noc? Je na jiných planetách? Je den a noc všude na Zemi? Vezmeme si globus a vyrobíme důkaz.

Vlastivěda: Opakujeme naši ČR- povrch. Povídáme si o vašich obcích.

Tvorba tento týden nebude.

Informatika: Práce s tabulkou

O tělocviku půjdeme dovnitř. Vezmeme do rukou míče.

Milí rodiče, postupně si opět zvykáme na školní práci. Rozdávám za práci známky a do Bakalářů píši pouze jedničky. Ale postupně už i jiné známky. To, že někomu utekla jednička poznáte podle hodnocení X. A znamená absenci a pokud uvidíte N– tak neodevzdal, nechtěl pracovat. Na děti jsem maličko přísnější, ale ráda jim se vším pomohu.