Týdenní plán 16. – 20. 9. 2024

Milé děti, ve čtvrtek jedeme na školní výlet do hlavního města. Poznáme Národní divadlo uvnitř. Pamatujete na divadlo v Kolíně? Informace jste dostaly. Stále ještě někdo nezaplatil peníze na dopravu (u paní Trumpusové). Protože přijdeme o hodinu matematiky, dáme si v pátek 2.

Připomínám platbu 200,- Kč na SRPŠ. Platba do 31. 12. 2024. Děkuji

Protože jste v páté třídě, a protože chceme vidět svět, nemračte se na domácí úkoly. Zvládnete je levou zadní. 🙂

A také už tu jsou první testy, ale ohlášené. 🙂

PŘINES A BUĎ PŘIPRAVEN…

pondělí
úterýPřírodověda– kontrola DÚ PS 3/4
+ Do laboratoře si přines baterku- jestli máš silnou.
Matematika – test – součtové trojúhelníky (sčítání +)
středaVlastivěda – práce s mapou ČR na známku
čtvrteksraz 8:00 ve škole, s sebou svačinu, pití, peníze na oběd, mobil na focení. Návrat cca v 16:30 vlakem.
pátekčeský jazyk- na známku – VS a koncovky podstatných jmen
Básnička – Kometa- Jarek Nohavica- zkouším (poslední možnost)

Čemu se budeme ve škole věnovat?

Český jazyk: Kapitola JÁ ČLOVĚK, podstatná jména a jejich ROD, ČÍSLO, PÁDY A VZORY, malinko zopakujeme vyjmenovaná slova, význam slov, čteme s porozuměním, popisujeme obličej.

Matematika: Zlomky (ciferník), slovní úlohy, začínáme opakovat násobilkové obdélníky.

Anglický jazyk: Opakování přítomný čas prostý.

Přírodověda: Vesmír- Jak to, že se střídá den a noc? Je na jiných planetách? Je den a noc všude na Zemi? Vezmeme si globus a vyrobíme důkaz.

Vlastivěda: Opakujeme naši ČR- povrch. Povídáme si o vašich obcích. Zadáme dlouhodobý úkol – referát o Praze.

Tvorba tento týden nebude.

Informatika: Odpadá

Tělesná výchova: Kruhový trénink, míčové hry

Milí rodiče, postupně si opět zvykáme na školní práci. Rozdávám za práci známky To, že někomu utekla jednička poznáte podle hodnocení X. A – znamená absenci a pokud uvidíte N– tak neodevzdal, nechtěl pracovat.

Báseň k naučení do pátku 20. 9.: