Základní škola Plaňany, okres Kolín
Pražská 28
281 04 Plaňany
IČO: 46383433
DIČ: CZ46383433
tel.: 321 792 222 (škola)
tel.: 321 792 107 (školní jídelna)
e-mail: zsplanany@cbox.cz
datová schránka: 6vjjjkf
Aktuality

Informace k rouškám a situaci ve škole.

         Vážení zákonní zástupci žáků,

       od zítřejšího dne platí striktní nošení chirurgických roušek nebo padnoucích respirátorů u žáků. Zaměstnanci školy musí nosit respirátory. Byl bych moc rád, kdybyste nám v této nelehké době pomohli a neřešili tuto situaci odmítavým postojem. Do školy chodí cca 80 žáků a nevidím žádný racionální důvod, proč by někdo měl tuto situaci využít k rebelii a nesouhlasu s nařízením vlády.

 Vaše děti ráno přijdou do školy a budou mít předepsanou ochranu úst. Pokud ne, obdrží od nás tuto předepsanou ochranu a bude jim odečteno z kont 5 Kč/ks. Pokud nesouhlasíte, bude muset být Vaše dítě vzděláváno doma.

Rád bych na tomto místě zmínil i skutečnost, že některé děti ve škole vypráví, že některým členům společné domácnosti není dobře a půjdou na testy. I přes tuto skutečnost jsou z těchto rodin, čekajících na výsledky testů, děti posílány do školy.

Ve třídách máme v současné době potvrzenu pozitivitu u některých žáků. Někteří žáci jsou v karanténách z důvodu nakažení členů domácnosti. Pokud nás dnes nebo zítra vláda zcela nezavře, je nutné dodržování všech  opatření a ohleduplnosti k ostatním. Když Vám není dobře a chystáte se na odběry, měli byste se chovat se všemi členy společné domácnosti tak, jako byste byli pozitivní, a vyčkat výsledků testů. Ve chvíli, kdy posíláte dítě do školy, není Vám dobře a jdete na testy, Vaše dítě může nakazit spolužáky i pracovníky školy. Okamžitě se roztáčí spirála a nakažených astronomicky přibývá.  Pokud zde máme různé nakažlivější mutace, tak je obezřetnost o to nutnější.  

Věřím, že nám jde společně o stejnou věc, tedy dostat vše opět do normálu. Pojďme se společně v našem prostoru chovat obezřetně a podle předepsaných pravidel.

              Předem Vám děkuji,

                             M. Šmahel