Základní škola Plaňany, okres Kolín
Pražská 28
281 04 Plaňany
IČO: 46383433
DIČ: CZ46383433
tel.: 321 792 222 (škola)
tel.: 321 792 107 (školní jídelna)
e-mail: zsplanany@cbox.cz
datová schránka: 6vjjjkf
Aktuality

Příprava na dálkovou /distanční/ výuku

Naše škola bude pro případ dálkové výuky používat prostředí Google Classroom /první ročník ne, ale hesla mají/. Všichni žáci obdrželi od svých třídních učitelů hesla. Učitelé založili v tomto prostředí kurzy /jednotlivé vyučované předměty/, kam se měli žáci do konce minulého týdne zapsat /přihlásit/ a splnit malý úkol pro kontrolu připojení. Pokud tak neučinili, je nutné toto napravit do středy 7. 10. 2020. Aby nebyli technické věci řešeny až v době případné dálkové výuky, rozhodli jsme se toto prostředí používat i pro zadávání úkolů a zasílání různých vzdělávacích souborů již nyní. Všichni žáci byli ve škole zaškoleni pro obsluhu Google Classroom. Žáci, kteří nemají internetové připojení zatím toto řešit nemusí. Pokud i tyto rodiny /cca 10 na celé škole/ najdou cca 300 Kč měsíčně pro zajištění wifi připojení, škola bude mít možnost pro dálkovou výuku notebooky žákům zapůjčit. I nadále fungují týdenní plány jednotlivých tříd na stránkách školy, kde najdete jednotlivá vyučovaná témata a vzkazy učitelů k probíhající výuce v následujícím týdnu.