Staré Splavy 4.

Staré Splavy – den čtvrtý a poslední
Noční hlášení pro naše věrné čtenáře se zpozdilo kvůli bohatému večernímu programu. Včerejší bouřka nás zahnala na pokoje poněkud dříve, ale dnes jsme si vše vynahradili. Ráno jsme si v blízkém lese postavili ubikace pro skřítky a jiné architektonické skvosty. Našli jsme borůvky. Ráno na pláži byla spousta pozůstatků nočního řádění živlů, proto jsme dnes s koupáním příliš nepočítali. Místo toho jsme naplánovali trochu kultury. Posilněni kuřízkem jsme se vydali vláčkem do Doks, abychom navštívili Muzeum Čtyřlístku. Blízký Zoopark Berousek nám nabídl zážitek z jiné oblasti. Výlet jsme zakončili v cukrárně, protože už zase bylo vedro.
Večer jsme uspořádali rozlučkovou párty s rautem, přípitkem a poháry. Děti nás opět mile překvapily svou taneční aktivitou a znalostmi populárních textů typu „ kilo sem, kilo tam“ čůrej sem a čůrej tam“. I my jsme se něco nového přiučili. Těsně před půlnocí hlásíme, že máme zabaleno, poklizeno, nenašli jsme žádné cizopasníky a těšíme se domů. Zítra v poledne nashledanou před školou.

Autor: Lucie Skalová | Vydáno: 13.06.2019 | Přílohy: 0 | Přečteno: 20x

Staré Splavy 3.

Staré Splavy – den třetí

Končí třetí den,
začal jako sen.
Stačila krátká bouřka jen
a teď už nemůžeme ven.
Dopoledne výlet lodí,
vědět, že jezero je vlastně rybník
to se hodí.
Mořský vlk nám ukázal,
co kde leží, a tak dál.
Kde se sluní celebrity,
kde čepují dobré pití.
Oběd opět skvělý byl,
bohatě nás zasytil.
Odpoledne plážová idyla,
škola jako kdyby už nebyla.
Slunce a vody bylo moc,
tak čekáme klidnou noc.
Zdravíme naše domovy,
zbytek Vám každý sám dopoví.

Autor: Lucie Skalová | Vydáno: 12.06.2019 | Přílohy: 0 | Přečteno: 42x

Staré Splavy 2.

Staré Splavy – den druhý
Máme za sebou první bouřlivou noc, a před sebou hned další. Většina posádky vše zaspala. Za ranního chládku jsme se po velmi příjemné stezce vydali do Doks. Cestou jsme potkali několik více či méně organizovaných turistů. Jelikož naše skupina vzorně každého zdraví, ozve se pozdrav vždy 37krát. Kolemjdoucí chválí vychování Vašich dětí, přáli bychom Vám užívat si tuto milou pozornost. Ranní opar se rychle rozplynul a čelili jsme dalšímu horkému dni. V Doksech jsme nakoupili zmrzlinu a spěchali do chladivého stínu borovic. K obědu jsme měli čínu a výbornou bramboračku. To, co děti skutečně láká nejvíce je místní pláž a akvapark. Při zběžném pohledu na kopec s Bezdězem omdlévají a propadají depresním. Nic takového nechystáme, v tomto počasí nám místní vodní ráj naprosto vyhovuje. Potěšte se s námi, alespoň na přiložené fotce a věřte tomu, že opravdu nejsme u moře, ani u malého. Fotka splňuje podmínky GDPR, poznáte pouze vodu a písek. To, co není vidět, je velká spokojenost nás všech.

Autor: Lucie Skalová | Vydáno: 11.06.2019 | Přílohy: 1 | Přečteno: 85x

Staré Splavy 1.

Staré Splavy – den 1.
Zdravíme všechny ty, kteří i v této pozdní hodině čekají na náš report. Cesta proběhla velmi hladce, očekávané komplikace se nedostavily, České dráhy si zaslouží pochvalu. Nejen, že o nás věděly už v Plaňanech, ale v Kolíně na nás čekal zvláštní vagón. Hotel se zjevil už při výstupu z vlaku, děti byly moderní budovou nadšené a my jsme byly rády, že je to za námi. Skvělý oběd i velmi pohodlné ubytování přispělo k všeobecné pohodě, kterou jsme dovršili koupáním ve spodním prádle. Vodě a pláži zkrátka nešlo odolat, protože je to skutečně malé moře s pískem, atrakcemi, teplou vodou a pěkným zázemím. Navečer jsme prozkoumali okolí, zchladili se zmrzlinou a hráli hry. Většina dětí spí, je tu stále velké teplo. Zítra jsme slíbili koupání pro změnu v plavkách.

Autor: Lucie Skalová | Vydáno: 10.06.2019 | Přílohy: 0 | Přečteno: 36x